ABD ve Taliban'ın Ortaklık İddiası

 1 Ocak 2002, 13:34

ABD'NİN, TALİBAN'I, AFYON TARLALARINI YOK ETTİĞİ İÇİN CEZALANDIRDIĞI İLERİ SÜRÜLDÜ

 DÜNYACA ÜNLÜ ARAŞTIRMACI GAZETECİ MICHAEL C. RUPPERT, AFGANİSTAN'IN UYUŞTURUCU SATIŞINDAN ELDE ETTİĞİ 350 MİLYAR DOLARIN, ABD BANKALARINDA İŞLEM GÖRDÜĞÜNÜ İDDİA ETTİ 

  • RUPPERT, ABD SADDAM'IN İKTİDARINI NASIL SAĞLAMLAŞTIRDIYSA, AYNI UYGULAMAYI TALİBAN'A KARŞI YAPACAĞINI ÖNE SÜRDÜ
  • RUPPERT, USAME BİN LADİN'İN KARDEŞİ SALİM BİN LADİN'İN YATIRIM UZMANININ, BUSH'UN YAKIN ARKADAŞI OLMASINA DA DİKKAT ÇEKİYOR

  ABD'li ünlü araştırmacı gazeteci Michael C. Ruppert, ABD'nin Taliban'ı, afyon tarlalarını yok ettiği için cezalandırdığını savunarak, Afganistan'ın uyuşturucu üretiminden kazandığı milyarlarca doların bu ülkenin bankalarında işlem gördüğünü iddia etti.   

  Michael C. Ruppert, www.wildness.com adresindeki internet sitesinde yer alan bir yazısında, ABD'de 11 Eylül'de meydana gelen terörist saldırıların sorumlusu olduğu öne sürdü.

  Bu yılın 17 Mayıs tarihinde ABD Dışişleri Bakanı Colin Powell'ın, şubat ayında Afganistan'daki afyon tarlalarını yakan Taliban'a '43 milyon dolar ödül verileceği' şeklindeki açıklamasına dikkat çeken Ruppert, "Taliban'ın, 'İslam dini yasaklıyor' diyerek kökünü kuruttuğu afyon tarlaları, uyuşturucu trafiğiyle beslenen Bush ve ekibi için inanılmaz bir kayıp. Öyleyse kim karda kim zararda? Şimdi sıkı durun ve Körfez Savaş'ını hatırlayın. ABD Başkanı Bush'un aynı ismi taşıyan babası, o zamanki ABD Büyükelçisi April Glaspie aracılığıyla, 'Irak'ın, komşu Kuveyt'i işgal edebileceği' mesajı göndermişti. Sizce, benzer mesajlar Taliban'a gönderilmedi mi?" diye sordu.

  Dünya uyuşturucu üretiminin yüzde 70'ini sağlayan Afganistan'ın uyuşturucu parasının batılı bankalarda işlem gördüğünü ve bu kara paranın ABD ekonomisine katkıda bulunduğunu öne süren Ruppert, Fransız Le Figaro gazetesinin, 'ABD Senatosu'nun 300 milyar dolar dediği uyuşturucu ticareti parasının yalnızca ABD bankalarında olan miktarı 350 milyar doların üzerinde' iddiasına da yer veriyor.

  Ruppert, Körfez Savaşı'nda ABD'nin, Irak Devlet Başkanı Saddam Hüseyin'in iktidarını nasıl sağlamlaştırdıysa, şimdi aynısını Taliban'a yaptığını öne sürerek, "Körfezde Irak'a saldırdığı gibi Taliban'a saldıracak ve onların iktidarını sağlamlaştırıp uyuşturucu üretimine devam edilmesini sağlayacak" dedi.  

 BCCI bankasının tarihi incelendiğinde, müşterileri arasında, Afganistan'daki asi liderler ve aşiretlerin de bulunduğunun görüleceğini kaydeden Ruppert, Usame Bin Ladin'in kardeşi Salim Bin Ladin'nin yatırım uzmanının, Houston Yatırım Brokeri'nin James R. Bath olduğunu vurguluyor. Ruppert'e göre, Rath, baba Bush, 1977 yılında CIA (Merkezi Haberalma Teşkilatı) Başkanı olunca, oğul Bush'un ilk işine 50 bin dolar yatırdı. Şimdi ABD Başkanı olan oğul Bush'un şirketinin adı ise Arbusto Energy. Usame Bin Ladin, o yıllarda CIA'nın malı olurken, kardeşi Salim'in yatırım uzmanı Rath ile şimdiki ABD Başkanı Bush da yakın arkadaşlar.

DİL-İ BİÇARE

ANLAT DİL-İ BİÇARE'DEN, 
SUN DA İÇSİN YAR ELİNDEN
YANİ HEP BİLİNEN,
ŞEYLERDEN OLSUN
SEN SÖYLE DEDE'NİN
"ZÜLFÜNDEDİR BAHT-I SİYAHIM" BESTESİNİ

MEVLANA'DAN

Hergün bir yerden göçmek, ne iyi,
Hergün bir yere konmak, ne güzel,
Bulanmadan, donmadan akmak, ne hoş,
Dünle beraber gitti. Cancağızım;
Ne kadar söz varsa düne ait,
Şimdi Yeni şeyler söylemek lazım...

NOKTA-I ESRAR

Kur’an’a İncil’e Zebur’a Tevrat’a
İman eden etmiş vahdet-i zata
Biri nefye memur biri ispata
“Lâ, illâ” da, “illâ, lâ” da olamaz
Seyrani